Samodzielna budowa? A co z narzędziami i maszynami?

maszyny-budowlane

Wykopać fundamenty, zalać, postawić ściany nośne i działowe, pokryć budynek dachem, wykończyć wnętrze, zamieszkać. Kilkupunktowy plan budowy domu na papierze wydaje się prosty. W praktyce już na etapie wstępnym budzi ogromne problemy związane… z brakiem odpowiednich maszyn i sprzętu. O ile domu nie stawia nam profesjonalna ekipa, która wszystkim się zajmie, to na nas spoczywa ciężar zdobycia np. koparki, aby wykopać fundamenty. Później wcale nie jest lepiej, ponieważ na placu budowy wykorzystuje się bardzo wiele różnych narzędzi, których zdecydowana większość Polaków nie ma w swoich warsztatach.

Rozwiązaniem może być i najczęściej jest więc po prostu skorzystanie z usług, jakie oferuje wypożyczalnia maszyn budowlanych

Co ciekawe, korzystają z niej także fachowe firmy budowlane i wcale nie świadczy to o ich braku profesjonalizmu. Jest wręcz przeciwnie: firma w ramach oszczędności nie musi kupować na własny użytek nagrzewnic, których używałaby tylko okazjonalnie. Zamiast tego może je po prostu wynajmować w zależności od potrzeb. To oszczędność finansowa, ale też logistyczna, bo takiego sprzętu nie trzeba wtedy nigdzie przechowywać, ale po skończonej pracy zdaje się go do wypożyczalni. A co dokładnie można wynająć? Dosłownie wszystko, ponieważ wypożyczalnia oferuje nie tylko elektronarzędzia i maszyny budowlane. Wynajem Kraków obejmuje również narzędzia ogrodowe, odkurzacze przemysłowe, betoniarki, pilarki, nagrzewnice i osuszacze, oświetlenie do placów budowy, ogrodzenia tymczasowe, rusztowania, walce wibracyjne czy ubijaki. Oferta jest o wiele szersza, więc każdy klient bez problemu znajdzie sprzęt na swoje potrzeby.

Proces wynajmu od strony technicznej wygląda bardzo prosto

Narzędzia udostępniane są czasowo na godziny, dni lub nawet tygodnie. Stali klienci (zwykle firmowi) mogą w niektórych przypadkach również negocjować ofertę abonamentową. Zazwyczaj jednaj wynajem godzinowy sprawdza się najlepiej, ponieważ pozwala na nieprzepłacanie za wypożyczony sprzęt w sytuacji, gdy się z niego nie korzysta.

Related posts

Leave a Comment