Dekoracyjne doniczki do ogrodu – co kupić na kwiaty i krzewy?

doniczki

Doniczki pozwalają na stworzenie w ogrodzie zachwycających kompozycji. Jakie doniczki wybrać na swoje kwiaty i krzewy? Sprawdź te modele!

Duże i małe, drewniane i ceramiczne, nowoczesne i tradycyjne – doniczki ogrodowe to pełna gama pojemników przeznaczonych na rośliny. Gdy chcesz kupić zachwycające doniczki Kraków to miasto, w którym można dostać je w wielu ciekawych wariantach do wyboru.

Terakotowe doniczki w śródziemnomorskim stylu

Gdy chcesz urządzić ogród w tradycyjnym stylu nawiązującym do aranżacji śródziemnomorskich, w takim przypadku warto zdecydować się na doniczki terakotowe. Wykonane z gliny doniczki tego typu mają klasyczny wygląd, który sprawia, że idealnie wpisują się w ogrody o klimacie greckim, włoskim.

Doniczki z ceglastej terakoty to prawdziwa klasyka w ogrodach, ale można także zdecydować się na inne doniczki ceramiczne, na przykład szkliwione oraz malowane na różne kolory, aby nadać im zachwycający wygląd. Osobom chcącym kupić piękne doniczki Kraków daje dostęp do wielu modeli w tym właśnie stylu.

Skrzynki z drewna do ogrodu

Drewniane skrzynki w ogrodzie to kolejna udana propozycja. Takie doniczki świetnie wyglądają przede wszystkim w dużych aranżacjach, na przykład z krzewami czy też z grupami kwiatów.

Skrzynki z drewna mogą być ustawione przy wejściu do domu, na tarasie czy też wzdłuż przejść. Różne rozmiary powodują, że można łatwo dopasować je do każdej przestrzeni.

Doniczki z tworzywa sztucznego

Tworzywa sztuczne świetnie sprawdzają się przy produkcji doniczek na zewnątrz. Zapewniają odpowiednią ochronę dla roślin, także mogą nadawać przestrzeni niebanalny wygląd. Dostępne są w rozmaitych wielkościach, kształtach i kolorach.

Do tej kategorii zaliczają się również nowoczesne doniczki jak doniczki LED, które wyposażone są w wewnętrzne podświetlenie. Dzięki temu wyglądają tak efektownie.

Doniczki betonowe w stylu loft

Osobom chcącym kupić loftowe doniczki Kraków także oferuje dostęp do wielu ciekawych modeli w tym właśnie stylu. Doniczki loft, czyli w stylu przemysłowym wykonane są najczęściej z betonu architektonicznego, który nadaje im surowy wygląd.

Ze względu na swoje właściwości beton świetnie nadaje się do większych roślin, a także zapewnia im właściwe zabezpieczenie przed zmianami temperatur.

Początkującym oraz bardziej zaawansowanym ogrodnikom chcącym zakupić doniczki Kraków zapewnia również dostęp do wielu innych modeli donic i doniczek ogrodowych w wielu stylach. Warto udać się do lokalnych sklepów ogrodniczych, gdzie czeka najszersza gama produktów dostępnych od ręki.

Related posts

Leave a Comment