Aranżacja wnętrz w domach, czyli jak mieszkać wygodnie

studio projektowe

Swoboda, z jaką czujemy się we własnych mieszkaniach, nie wynika jedynie z prywatności, którą nam dają. Komfort poruszania się po każdym pomieszczeniu związany jest również z tym, jak one wyglądają, jak są umeblowane, co się w nich znajduje. Zagracone pokoje i ciasne wnętrza mogą powodować uczucie klaustrofobii, z kolei zbyt duży minimalizm sprawia, że przestają być one przytulne i rodzinne. To świadczy tylko o tym, jak ważna jest właściwa aranżacja domowego wnętrza.

Aranżacyjne koncepcje wizualne

Rozumie to coraz więcej osób, które sięgają po fachową pomoc ze strony specjalistów. Wybierają studio projektowe wnętrz i zlecają mu stworzenie pełnej koncepcji wizualnej swojego mieszania: w bloku, domku jednorodzinnym, zabudowie szeregowej itp. Takie rozwiązanie ma liczne plusy, przede wszystkim związane z odciążeniem od planowania i wymyślania kolejnych koncepcji tego, jak ma wyglądać pokój dzienny, sypialnia albo kuchnia. Doświadczenie idące za projektantami sprawia, że opracowane przez nich plany opierają się głównie na oczekiwaniach samych klientów. Gotowe projekty są więc najczęściej realizacją takich założeń wzbogaconą np. o listę rzeczy do kupienia (meble, dywany, zasłony, dekorację) oraz oczywiście graficzne przedstawienie danego pomieszczenia, co pomaga w jego wizualizacji.

Projektowanie przez profesjonalistów

Wykorzystanie pomocy ekspertów jest naturalnym i popularnym krokiem zwłaszcza w przypadku budownictwa deweloperskiego. Studio projektowania wnętrz ma wtedy najczęściej za zadanie przygotowanie wizualizacji 3d dla całego mieszania od zera, czyli od stanu surowego. Projektanci pomagają w wyborze odpowiedniej aranżacji począwszy od płytek, ścian i podłóg a skończywszy na doborze mebli oraz dekoracyjnych dodatków. Projektowanie przez profesjonalistów całego mieszkania pozwala również na:

– zachowanie jednolitej koncepcji wizualnej w całym budynku 

– maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni

– stworzenie całościowego rzutu 2d umożliwiającego dokładne przyjrzenie się rozmieszczeniu poszczególnych elementów w domu (i np. dodanie lub wyburzenie ścianki, przesunięcie okien albo drzwi)

– dopasowanie projektu do potrzeb wszystkich domowników

Koszt wynajmu projektanta

Usługi tego typu różnią się kosztem w zależności od rodzaju zamówionego projektu oraz prac, jakie ma wykonać biuro projektowe wnętrz. Najmniej zapłaci się za podstawowy plan aranżacyjny obejmujący kilka propozycji koncepcyjnych. Najwięcej trzeba wydać za projekt kompleksowy, który obejmuje też rysunki techniczne, listę elementów (wyposażenia do zakupu) oraz ich ogólny kosztorys.

Related posts

Leave a Comment