Kominek w domu szkieletowym

kominek

Kominek w domu szkieletowym można wykonać w całkowicie bezpieczny sposób. Element ten stanowi nie tylko źródło ciepła i część systemu ogrzewania, ale także idealny sposób na wprowadzenie do aranżacji unikalnej, ciepłej, domowej atmosfery. Montaż kominka w domu szkieletowym przebiega nieco inaczej, niż w standardowym budynku murowanym. Wykonany w profesjonalny sposób umożliwia jednak bezpieczne ogrzewanie domu. Jakie kominki warto stosować w domach szkieletowych?

Kominek w domu szkieletowym – charakterystyka

Aby kominki w domach szkieletowych były rozwiązaniem bezpiecznym, pewnym i jednocześnie niewymagającym ciągłego pilnowania, należy zastanowić się nad zakupem modeli wyposażonych w nowoczesne technologie. Zapewniają one półautomatyczną kontrolę tego, co dzieje się w palenisku i przewodzie kominowym. Warto więc zwrócić uwagę na system automatycznego rozpalania i wygaszania kominka, system bezpieczeństwa i systemy czyszczące. Należy także pamiętać, że kominek nie brudzi ścian (jeśli jest odpowiednio wykonany), gwarantuje 100% bezpieczeństwa, a dzięki wielu rozwiązaniom dostępnym na rynku, można dowolnie dopasować go do aranżacji.

Kominek w domu szkieletowym to jednak nie tylko sam wybór urządzenia. Należy także zwrócić uwagę na właściwą izolację komina w domu i odpowiednie zabezpieczenie podłogi, ścian oraz sufitu. Podłoga wokół kominka zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, powinna być zabezpieczona blachą stalową lub innym, niepalnym materiałem. Fragment podłogi niepalnej musi być oddalony od paleniska o minimum 30 cm. Palenisko otwarte może być stosowane jedynie w pomieszczaniu, w którym nie występuje zagrożenie wybuchem. Materiały izolacyjne domu powinny natomiast spełniać odpowiednie normy i klasyfikacje reakcji na ogień.

Dlaczego kominek w domu szkieletowym to dobre rozwiązanie?

Kominki w domach szkieletowych są całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem. Odpowiednio wykonane zabezpieczenie drewnianych ścian przed ogniem (zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego) jest niezbędnym elementem, aby móc korzystać z kominka. Przy zachowaniu wszystkich zasad związanych z użytkowaniem, kominek w domu szkieletowym może stanowić dodatkowe źródło ciepła oraz atrakcyjny element dekoracyjny.

Jak mówi pracownik firmy ITS oferującej budowę domów szkieletowychDomy szkieletowe to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje elastyczność w fazie projektowania, energooszczędność i wyjątkowo krótki czas budowy. Po 3 miesiącach od wykonania fundamentów dom może być już gotowy do zamieszkania. Budynki te dają możliwość zastosowania ogrzewania kominkiem i stojącym piecykiem kominkowym. Jest to idealny dodatek, który znajduje zastosowanie zarówno w praktyce (w razie awarii głównego źródła ciepła), jak i jako rekreacyjne rozwiązanie – tworzy wyjątkowy klimat wewnątrz.

Decydując się na montaż kominka w domu szkieletowym, należy wybierać odpowiednie firmy oferujące takie usługi. Producenci domów szkieletowych, którzy oferują kompleksową obsługę i obiekty wykonane z zachowaniem przepisów Prawa Budowlanego to gwarancja udanej transakcji.

Related posts

Leave a Comment