Lampka nocna jako ważny element wyposażenia sypialni

lampka nocna

Lampka nocna jest najważniejszym elementem oświetlenia w sypialni oraz w pokoju dziecka. To właśnie ona, a nie główne źródło światła, wprowadza w tych pomieszczeniach intymną atmosferę i emituje łagodny blask. Lampy takie mogą być także wyjątkową ozdobą wnętrza. Dowiedz się, dlaczego urządzając sypialnię, nie można pod żadnym pozorem o nich zapomnieć.

Lampka nocna – z jakich modeli można wybierać?

Asortyment lampek nocnych może przyprawić o zawrót głowy. Poszukując odpowiedniego modelu do swojej sypialni, warto kierować się tym, w jakim stylu jest urządzone pomieszczenie oraz kto będzie korzystał z tego oświetlenia.

W ostatnim czasie trendem są minimalistyczne lampki wykonane ze szkła oraz z metalu. Mają one nieco surowy wygląd, dlatego najlepiej sprawdzą się w sypialniach zaaranżowanych w stylu loftowym. Industrialny charakter pomieszczeń podkreśli oświetlenie, w którym główną rolę gra żarówka – modele takie są pozbawione klosza.

Nieustającym powodzeniem cieszą się także lampki z tradycyjnym abażurem. Wyróżniają się one elegancką, zwykle ozdobną formą. Dobrze komponują się z wnętrzami w stylu kolonialnym. W takich pomieszczeniach sprawdzi się również efektowne oświetlenie z kloszem wykonanym techniką witrażu.

Praktyczną lampką nocną może być także kinkiet zamontowany bezpośrednio nad łóżkiem. Warto postawić w takim przypadku na model z ruchomym ramieniem, aby można było skierować promienie światła w pożądane miejsce. Tego typu lampy można znaleźć w ofercie sklepu swiatlo-cienie.pl.

Dlaczego wybór właściwej lampki nocnej jest tak ważny?

Lampki nocne stanowią źródło stonowanego, subtelnego światła. Doskonale wpisują się w specyfikę tego pomieszczenia.

Ponadto lampki do sypialni są obowiązkowym elementem jej wyposażenia z kilku powodów:

  • są niezbędne molom książkowym, którzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez lektury. Emitują idealne światło do czytania, a jednocześnie nie oświetlają całego pomieszczenia. Dzięki temu nie przeszkadzają drugiej osobie, która właśnie wypoczywa w sypialni;
  • włączenie lampki nocnej w środku nocy jest o wiele mniejszym szokiem dla oczu niż nagłe pojawienie się światła emitowanego przez żyrandol czy plafon sufitowy. Pozwala ona łagodnie wybudzić się z głębokiego snu;
  • muszą one znajdować się w pokojach dziecięcych. Maluchy często boją się ciemności, dlatego w ich sypialniach powinno znaleźć się oświetlenie, od którego w nocy bije delikatny blask.

Lampka nocna wcale nie musi być klasycznym modelem stołowym umieszczany na szafce przy łóżku. Doskonale w tej roli wypada także oświetlenie podłogowe lub elegancki kinkiet. Tego typu lampy oprócz swojej funkcji użytkowej podnoszą też walory estetyczne pomieszczeń – zwłaszcza wtedy, gdy wyróżnia je ciekawy design.

Related posts

Leave a Comment