Styl skandynawski w naszym domu

meble styl skandynawski

Styl skandynawski to bardzo funkcjonalny i prosty styl. Poza tym świetnie nadaje się do mniejszych przestrzeni. Charakteryzują go jasne barwy. Ale pomimo tego wszystkiego wcale nie jest to chłodny styl, wręcz przeciwnie. Sklep z meblami meb24.pl to marka, która proponuje nam nowoczesne meble (również te w skandynawskim stylu). W ofercie firmy znajdziemy ogromną ilość nietuzinkowych mebli i dodatków do wnętrza.

Zacznijmy od stołu

Drewno to podstawa każdego skandynawskiego domu. Dlatego jeśli stół, który jest przecież koniecznym meblem w każdym mieszkaniu to tylko drewniany. Skandynawska koncepcja to jak widać maksimum natury.

Skandynawskie dodatki i oświetlenie

Bez nich nie uda nam się stworzyć tego jakże oryginalnego stylu. Musimy mieć więc wszelkiego rodzaju dodatki typu: poduszki, narzuty, wazony, ramki. Ale nie wolno zapominać, że skandynawskie wnętrze pełne jest światła. I tu odpowiednie lampy okazują się najbardziej konkretnym wyborem. To konieczny zakup, by doskonale zaaranżować swoje wnętrze.

Czas na posiłek

A jak wygląda kuchnia w stylu skandynawskim? Jest czarująca i przede wszystkim z białym drewnianym stołem, przy którym zmieści się cała rodzina. Pamiętajmy, że ocieplić jasne skandynawskie wnętrze nie jest trudno. Wystarczą poduchy na krzesłach w nieco cieplejszych barwach.

Łazienka

Łazienka w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Gładkie krawędzie, czyste linie oraz prosty ale szczególnie funkcjonalny układ to znak rozpoznawczy łazienki w stylu skandynawskim. Doskonale sprawdza się tutaj biała armatura łazienkowa. Najczęściej projektując wnętrze łazienki w tym stylu ograniczamy się do wanny lub prysznica, umywalki oraz toalety.

Podsumowanie

Sezon zimowy w krajach skandynawskich trwa dosyć długo. Przekłada się to na konieczność odpowiedniego dostosowania wnętrza mieszkania do panujących warunków. Z racji tego doskonałym wyborem są jasne kolory ścian oraz mebli. Niezbędne jest również odpowiednie oświetlenie. Piękne i funkcjonalne rozwiązanie jakie oferuje nam styl skandynawski z wielkim sukcesem przyjmują się również w naszym kraju. Wystarczy spojrzeć na oferty sklepów meblowych i zobaczyć jak dużo posiadają produktów pasujących do tego stylu.

Related posts

Leave a Comment