Piękne drewno we wnętrzach

Niezależnie od tego, czy urządzasz dom w stylu nowoczesnym, klasycznym czy rustykalnym, z pewnością sięgniesz po drewno na podłogi, elementy stolarki oraz w przestrzeniach wielopoziomowych – schody. Możliwości jest dużo, bo ten naturalny materiał w całej rozpiętości barw, faktur i wykończeń po prostu nie wychodzi z mody, sprawia, że wnętrza nabierają przytulnego charakteru, a w rezultacie niezależnie od przeznaczenia każdy pokój zyskuje niezwykle oryginalny charakter.

  1. Jakie schody drewniane wybrać?
  2. Kręte, proste, zabiegowe
  3. Klasyka i nowoczesność

Jakie schody drewniane wybrać?

Decyzję o tym, jakie schody drewniane zamontujemy, należy podjąć na etapie remontu lub budowy. W tym wypadku ważny będzie zarówno kształt, wielkość, układ, jak i przeznaczenie. Z pewnością sam montaż musi się odbyć, zanim położymy podłogi drewniane, a tym samym zanim w mieszkaniu czy domu pojawią się meble. I warto pamiętać o tym, by te wszystkie elementy kolorystycznie do siebie pasowały. To właśnie odcienie i rodzaje słojów oraz samo wykończenie w tym wypadku będą robić wrażenie. Zestaw świetnie uzupełnią drzwi drewniane oraz wykończenie okien, które również coraz częściej sięga po modną kolorystykę.

Kręte, proste, zabiegowe

Schody drewniane wewnętrzne często montuje się na poddaszu. Łączą dwa poziomy mieszkania czy domu, a także mogą być stylowym wejściem na strych. To właśnie ich przeznaczenie oraz to, jaka będzie częstotliwość użytkowania są niezwykle ważnymi argumentami. Drewniana konstrukcja ma tę przewagę nad betonową, że jest lżejsza i łatwiej można ją zamontować. Poza tym powstaje niezależnie od konstrukcji domu, a tym samym można zamówić idealną propozycję w sklepie, u producenta, u stolarza czy też w zakładzie rękodzielniczym, a wszystko będzie oczywiście zależeć o tego, na jakim efekcie będzie nam zależeć. Schody można kupić wraz z usługą montażu oraz niezbędnymi dodatkami takimi jak na przykład poręcze. To daje poczucie tego, że całość długo będzie się świetnie trzymać i będzie bezpieczna. Poza tym zamówienie schodów pozawala mieć w domu konstrukcję idealnie dopasowaną do potrzeb domowników.

Klasyka i nowoczesność

Przede wszystkim drewniane schody świetnie wpiszą się w każdą aranżację i doskonale łączą się z różnymi materiałami takimi jak szkło, stal nierdzewna czy też kamień. Dzięki temu powstają i minimalistyczne, i bardzo ekstrawaganckie stylizacje. Schody poza swoim użytkowym charakterem oczywiście muszą również świetnie wyglądać, ponieważ są tym elementem domu, który bardzo przyciąga uwagę i stanowi rewelacyjny łącznik nie tylko między piętrami, ale również między różnymi elementami wyposażenia wnętrz.

Related posts

Leave a Comment