Jak dobrze wybrać meble na wymiar do małego mieszkania?

Jeżeli nasze mieszkanie nie jest zbyt duże a do tego mało ustawne, ciężko będzie dopasować do niego gotowe meble a jak wiadomo, szafki są potrzebne do przechowania wszystkich niezbędnych dla domu rzeczy. Dlatego warto zamówić meble zrobione specjalnie pod podany przez nas wymiar, żeby były one funkcjonalne i spełniały nasze wymagania.

Dobierz odpowiedniego wykonawcę

Na pewno zależy Ci aby Twoje meble były wytrzymałe i trwałe tym bardziej, że najczęściej mają służyć przez co najmniej kilka lat albo nawet dłużej. Meble na wymiar nie zawsze takie są dlatego firma, którą wybierzesz musi cechować się doświadczeniem i pozytywnymi opiniami. Zobacz jak wygląda obsługa klienta ponieważ dobry kontakt z pracownikiem może być kluczowy przy zamawianiu mebli. Tym bardziej, że powinien on być również dla nas doradcą gdyż klient nie musi się znać na wszystkim prawda? Zawsze dowiedz się również jak długo będziesz czekać na meble ponieważ są robione specjalnie dla Ciebie, realizacja zamówienia może potrwać nawet kilka tygodni. Weź to pod uwagę żeby dostatecznie szybko je zamówić bo może się okazać, że po skończonym remoncie wciąż czekasz na wymarzone szafki. Standardem jest czas oczekiwania do sześciu tygodni, jednak okres ten w zależności od firmy może się skrucić lub wydłużać. Upewnij się o tym wcześniej.

Wykonanie i wygląd jest bardzo ważne

To jakie materiały zostaną użyte jest bardzo ważne. Meble na wymiar muszą być bowiem przede wszystkim trwałe. Ustal to dokładnie przy zamawianiu usługi. Ważne są tez użyte kleje czy zawiasy. Możesz dobrać takie, które będą same się zamykać bez obawy o trzaskanie czy niedomknięcie. Muszą być one najwyższej jakości tak aby wytrzymały nawet najczęstsze otwieranie oraz zamykanie drzwiczek. Meble takie są zazwyczaj przywożone w całości, ewentualnie składane są przez ekipę już na miejscu. Nie ma mowy żebyś dostał instrukcję i musiał skręcać je samemu. Firma bowiem bierze odpowiedzialność za ich wykonanie dlatego musi je doprowadzić do końcowego stanu żeby Tobie pozostało tylko ich odpowiednie ustawienie lub przywieszenie. To bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ nie musisz się o nic martwić. Choć skręcanie mebli może być dobrą zabawą z przyjaciółmi, to na pewno nie będzie to zrobione tak fachowo jak przez profesjonalistów.

Szukasz ciekawych porad oraz inspiracji na tematy związane z aranżacją wnętrz i budownictwem? Sprawdź koniecznie portal wnętrzarski DomBudowa.pl

Related posts

Leave a Comment