Stoły szklane – warto się na nie zdecydować czy nie?

Coraz częściej mówi się o stołach szklanych. Tylko, czy takie rozwiązania sprawdzą się w domu? Czy warto zdecydować się na stół z blatem szklanym? Sprawdzamy!

Stoły szklane – zalety

Do największych zalet stołów szklanych należy fakt, że sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – stoły szklane mogą być ozdobą jednakowo małych, jak i średniej wielkości oraz dużych pomieszczeń. Wszystko dlatego, że tego typu stoły wydają się lekkie i praktycznie niezauważalne dla oka.  Poza tym stoły z blatem szklanym są dostępne w wielu wariantach – od prostych, po minimalistyczne, czy nowoczesne. Do swojej dyspozycji mamy stoły ze szkła matowego, transparentnego oraz barwionego. Możemy zdecydować się na takie, które dodatkowo zostały wzbogacone o metalowe, czy drewniane elementy. Niezależnie od tego, na jaki model ostatecznie się zdecydujemy, zawsze nasz stół będzie stanowił ciekawy element aranżacji jadalni, czy innego wnętrza, w którym stanie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ do czynienia mamy z meblami wykonanymi tylko z wysokiej jakości materiałów, które jest bardzo wytrzymałe i może służyć długie lata. Choć niektórzy twierdzą, że szkło nie jest wytrzymałe, to szybko zmienią zdanie, gdy zdecydują się na stół ze szklanym blatem. Wykorzystano tutaj wysokiej jakości szkło, które wcale nie jest łatwo rozbić, a więc zapewniamy sobie dobre rozwiązanie na długie lata. Poza tym szklane stoły czyści się bardzo szybko i łatwo, a do przecierania nie potrzebujemy żadnych specjalnych środków. Wystarczy nam papierowy ręcznik oraz preparat do szyb.   

Stoły szklane – wady

A co z wadami? Czy stoły z blatem szklanym mają jakieś słabe strony? Niestety znajdzie się kilka wad, o których warto wiedzieć. O czym mowa? Choć szklane stoły wyglądają efektownie i są łatwe w czyszczeniu, to wymagają regularnej pielęgnacji, czasami nawet codziennej. Na szklanej powierzchni, w szczególności na ciemnych blatach będzie widać nawet najdrobniejsze plamki, odciski palców, czy kurz. Poza tym szklane blaty są bardziej podatne na zarysowania, ale z tym można sobie bardzo łatwo poradzić. Wystarczy przy posiłkach stosować specjalne podkładki. Dzięki temu nasz stół przez dłuższy czas zachowa swój oryginalny wygląd.

Stoły szklane – warto czy nie?

Jaka będzie ostateczna odpowiedź? Warto zdecydować się na stół ze szklanym blatem? A może lepiej pomyśleć o innych rozwiązaniach? Wystarczy spojrzeć na zalety stołów ze szklanymi blatami, by zrozumieć, że mamy do czynienia z ciekawym rozwiązaniem. Szklane stoły wyglądają efektownie, sprawdzają się w każdych wnętrzach, a przy tym dostępne są w wielu wariantach. Dzięki temu każdy z nas może dobrać odpowiedni rodzaj stołu do swoich oczekiwań, jak i potrzeb swojej rodziny. Jak dla nas wady nie są duże, wystarczy zachować ostrożność i dbać o swój stół, by zapewnić sobie ciekawy dodatek do wystroju jadali. Dlatego, gdy pada pytanie, czy warto sięgać po stoły szklane, to odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak!

Related posts

Leave a Comment