Przestrzeń nad i pod schodami. Jak zagospodarować?

Gdy już zaplanujemy swoje wymarzone schody, trzeba jeszcze pomyśleć, jak zaaranżować pozostałą przestrzeń, z jaką będziemy mieć do czynienia. Przede wszystkim warto zdecydować się na takie opcje jak pełne wykorzystanie naszego miejsca.

Wiele osób zostawia miejsce pod schodami czy nad schodami zupełnie nie zwracając na niego uwagi.

Takie ściany są puste, a później okazuje się, że brakuje nam miejsca w domu czy w mieszkaniu. Trzeba zatem wykorzystać całą przestrzeń, jaką mamy do swojej dyspozycji, a wtedy rzeczywiście będziemy mogli zapewnić sobie doskonałe efekty pod każdym względem. Warto więc mieć to na uwadze.

Pod schodami można sobie urządzić biblioteczkę. Wystarczy zbudować konstrukcję z półek albo posługiwać się doskonale dopasowanymi regałami, gdyż i taką opcję mamy do wykorzystania podczas aranżacji wnętrza. Dodatkowo na pewno warto zwrócić uwagę na atrakcyjne zabudowy. Można sobie stworzyć szafę albo na przykład same szuflady.

Nieważne, ile mamy miejsca pod schodami, zawsze można je doskonale zaaranżować.

Przestrzeń nad schodami warto poświęcić na jakieś elementy dekoracyjne. Jeśli zdecydujemy się na przykład na rodzinne zdjęcia w ramkach, jakiś obraz czy estetyczne zdjęcie to na pewno całość będzie się znakomicie prezentować. Tak zaplanowana przestrzeń na pewno przypadnie nam do gustu, więc warto się tym zainteresować. W ten sposób można sporo zyskać i zadbać o wystrój wnętrz, a jednocześnie zapewnić sobie bardzo funkcjonalne rozwiązania, które na pewno okażą się dla nas przydatne.

Related posts

Leave a Comment