Jakie firanki wybrać aby pasowały do wnętrza mieszkania.

Na rynku znajdziemy dziś wiele różnego rodzaju firanek, z których możemy wybierać te, które będą najbardziej odpowiadać stawianym przez nas wymaganiom. Przede wszystkim warto wiedzieć, że firanki gotowe są wytwarzane z różnego rodzaju materiałów, mamy wobec tego między innymi firanki żakardowe, satynowe, wykonywane z tafty czy z woalu.

Bez względu na to, jakie firany wybierzesz, na pewno musisz wiedzieć, że wszystkie są w stanie Tobie posłużyć do kreacje pięknej i oryginalnej dekoracji okiennej, która uczyni, że całe twoje wnętrze mieszkalne nabierze unikalnego charakteru i stylu. W naszym domu czy w mieszkaniu nadzwyczajnie sprawdzą się różne firanki, jednakowoż jesteśmy w stanie je również niezwykle ciekawie komponować z różnorodnego typu zasłonami, które będą pełniły przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

Stylowe firanki oraz zasłonki nie muszą więc już tylko i wyłącznie chronić przed wpadającym do środka światłem, ale mogą być również przepiękną ozdobą, pasującą do każdego typu mieszkania.

Jakie firany do salonu?

Design oprawy okna ma obowiązek być zawsze dobrany do charakteru pomieszczeń – to jedna z podstawowych zasad aranżacji powierzchni. Nie ulega wątpliwości, że do stylu klasycznego pasują materiały typu: tafta, żakard, akcesoria z brokatu. Powyższe materiały zepsują jednak wystrój urządzony w stylu ekologicznym, w którym powinny dominować: len, bawełna i jedwab.

Każdą firanę wolno ozdobnie upiąć bądź też podwiązać, chociaż dekoratorzy mieszkalnych wnętrz radzą, żeby tkaniny sztywne puścić wolno, wtedy lepiej układają się.

Należy pamiętać, że im znacznie bardziej ozdobne firany zawieszamy w pokoju, tym mniej innych detalów dekoracyjnych potrzebujemy. Istotne jest to, aby nie przesadzić z ozdobnikami, albowiem stworzymy wnętrze mieszkalne, w jakim brakuje ładu, panuje chaos, w którym nie będziemy mogli odpocząć. Kolorowe oraz wzorzyste firany mogą być wykorzystane jako najważniejszy motyw estetyczny w pomieszczeniu. Zmiana firan to najprostszy oraz najtańszy sposób przeobrażenia pokoju. Jasne firany są polecane do mniejszych wnętrz mieszkalnych, ciemniejsze dorzucą elegancji pomieszczeniom o większym metrażu.

Related posts

Leave a Comment