Przygotowywanie podłoża pod płytki podłogowe.

Płytki podłogowe układane są z reguły na najróżniejszych powierzchniach. Układamy płytki podłogowe bezpośrednio na betonie, na drewnie, na starej warstwie płytek lub na płycie gipsowo – kartonowej. Jednakże to oczywiście nie wszystko, istnieje ogromna różnorodność materiałów, z których wykonywane są podłoża dla naszych płytek. W zależności od tego warto wybrać określony rodzaj kleju do płytek. Jeśli chcesz położyć płytki podłogowe na betonie, musisz użyć sody kaustycznej do wyczyszczenia wcześniej betonu. Oczyszczenie betonu z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości po poprzedniej podłodze jest bardzo ważne. Jeśli podłoże będzie równe, nasze płytki podłogowe będą w stanie dłużej cieszyć nas swoją urodą. Po wyczyszczeniu betonu sodą kaustyczną, można przetrzeć całą powierzchnię wodą. Po wyczyszczeniu nakłada się na beton z reguły warstwę wyrównującą.

Następnie nakłada się klej, który zgodnie z oznaczeniem producenta najlepiej nadaje się do tego typu podłoża. Warto kupować klej do płytek u tego samego producenta, u którego kupiliśmy płytki podłogowe.

Po ułożeniu płytek należy położyć zaprawę spoinową.

Jeśli chcesz ułożyć płytki podłogowe wykonane z ceramiki, musisz powierzchnię betonu porysować lub porobić wgłębienia punktowe. Wtedy płytki podłogowe będą się zdecydowanie lepiej trzymały podłoża. Układając płytki podłogowe w miejscu, w którym wcześniej była stara warstwa płytek, która następnie została zerwana, należy uważać na to, aby miejsca spoin nie pokrywały się ze sobą. Emulsja gruntująca, która przyda się niemal do każdego rodzaju płytek, znajduje się w każdym sklepie z materiałami budowlanymi, a przede wszystkim można ją kupić w sklepie, w którym nabyliśmy nasze płytki podłogowe. Emulsja gruntująca jest w stanie zwiększyć przyczepność płytek do podłoża, na którym chcemy je ułożyć. Jest to substancja, która pełni funkcje amortyzatora między porowata powierzchnią a płytkami podłogowymi lub kafelkami. Wylewka z warstwy wyrównującej doskonale miesza się z klejem, tworząc razem specyficzną maź.

Related posts

Leave a Comment